СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Крім листа відправки засудженого на 15 років у Росії кримчанина Руслана Зейтуллаєва у колонію без печаток і будь-яких підтверджень, який отримала його дружина, інших підтверджень етапаціі немає.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв.

Захисник зазначив, що також відсутній і зв'язок із Зейтуллаєвим.

Дружина Зейтуллаєва Мер'єм отримала лист із СІЗО Уфи про те, що він етапований до виправної колонії в російській Республіці Башкортостан.

— Мені прийшов лист із СІЗО Уфи про те, що Руслана етапували десять днів тому в колонію №2 Салавата. Жодних печаток або завірених підписів на листі немає, розповіла Зейтуллаєва.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїтов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму. Їм інкримінувалися організація та участь у діяльності терористичної організації (ст. 205 КК).

За словами адвоката Еміля Курбедінова, справа «Хізб ут-Тахрір» налічує близько 14 ув'язнених і включає три кримінальні справи. У першій і у третій — по четверо підсудних, у другій  шестеро.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду засудити чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

Джерело: КримРеалії

QHA