СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У мережі опубліковані кадри затримання двох кримських татар — Бекіра Дегерменджі та Асана Чапуха, яке відбулося у кафе «Медобори» у Сімферополі.

На кадрах видно, як озброєні до зубів співробітники ФСБ у бронежилетах проводять операцію, більше схожу на арешт збройного угрупування.

Нагадаємо, що 57-річний Бекір Дегерменджі є батьком Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі "26 лютого".

Відзначимо, що на даний момент проводиться обшук у будинку Ельміри Газієвої-Баранової в селі Південному.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації припинити знищувати корінний народ Криму.

QHA повідомляло, що сьогодні вранці стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

Серед затриманих, які нібито вимагали гроші у громадянина Туреччини в особливо великому розмірі, кримські татари Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, батько фігуранта кримінальної справи про мітинг під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого Мустафи Дегерменджі, Казим Аметов і Куртсеіт Абдуллаєв. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тисяч доларів.

Нагадаємо, сьогодні після обшуків і затримань, проведених співробітниками ФСБ, від пережитого стресу померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Їй було 83 роки.

QHA