ЛЕНІНЕ / ЕДІ К'УЮ (QHA) -

Близько 7 години ранку 10-12 силовиків у камуфляжній формі і масках, з жетонами «Поліція Росії» увірвалися до будинку жителя селища Еді К'ую (Леніне) Надіра Мамбетшаєва. Після обшуку вони відвезли Мамбетшаєва до місцевого відділення поліції, взяли відбитки пальців і допитали.

Свої дії силовики пояснили пошуками зниклого безвісти Енвера Меметова, як розповів сам Мамбетшаєв, відеокоментар якого опублікував кримський адвокат Едем Семедляєв. Також він повідомив, що у нього вилучили револьвер Флобера, придбаний до анексії Криму.

Кримський адвокат Едем Семедляєв у коментарі Крим.Реалії розповів, що обшук у будинку Надіра Мамбетшаєва був проведений за надуманою кримінальною справою.

— Нас обурює те, що в рамках однієї кримінальної справи, а саме з приводу пропажі Меметова у 2016 році, ми вже знаємо про три обшуки точно, на яких я був присутній. За неофіційною інформацією, близько 10 обшуків. Це ті, про які ми знаємо. / Російські / правоохоронці таку практику застосовують. У 2014 році десятки обшуків проходили з приводу пропажі якогось мотоцикла. Тобто якась вигадана кримінальна справа, або зручна, і поголовно обшукують кримських татар, — пояснив Семедляєв.

Керівництво підконтрольних Кремлю силових відомств анексованого Криму поки не коментувало причини обшуку.

Нагадаємо, після анексії в Криму систематично проводяться масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу.

На міжнародних майданчиках правозахисники регулярно повідомляють про факти порушень прав людини в Криму.

«Візитною карткою» боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами стало так звана справа «Хізб ут-Тахрір».

Під приводом підозр у тероризмі, називаючи свої репресивні дії боротьбою з екстремізмом, російські силовики вриваються до будинків, проводять масові незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA