АНКАРА (QHA) -

Управління по боротьбі з тероризмом і спецслужби Туреччини в рамках розслідування вбивства посла Росії в Анкарі Андрія Карлова виявило нові факти.

Співробітники відділу по боротьбі з тероризмом Управління поліції Анкари затримали і допитали 25 осіб за підозрою в причетності до вбивства Карлова. Крім того, встановлено, як вбивця Мерт Алтинташ готувався до злочину, отримував дозвіл на носіння зброї, а також інші деталі. Також виявлені усі зв'язки Алтинташа з терористичною течією Фетуллаха Ґюлена (FETÖ) та іншими релігійними групами під час його навчання у поліцейській школі, прихильники FETÖ у його родині і оточенні.

Як встановили співробітники турецьких спецслужб, використовуючи зв'язки з FETÖ, Алтинташ знав дату відкриття виставки, у якій брав участь Карлов.

Алтинташ 14 грудня 2016 року зателефонував у готель неподалік від Центру сучасних мистецтв і забронював номер на 16 грудня. Також він придбав квиток на концерт до центру. Щоб ознайомитися з місцем майбутнього злочину, Алтинташ відвідав концертний зал та оглянув приміщення і сходи, що ведуть до виставкової зали.

Після концерту Алтинташ змінив дату резервації номера у готелі на 19 грудня. Це свідчить про те, що він знав, що церемонія відкриття виставки буде перенесена.

У день відкриття виставки Алтинташ не пішов на роботу, пославшись на проблеми зі здоров'ям. Вдень він звернувся до служби швидкої допомоги онкологічної лікарні зі скаргою на біль у животі, отримавши бюлетень на один день. Передавши бюлетень на роботу, Алтинташ попрямував до однієї з фірм Анкари, з якою раніше контактував по інтернету, і придбав зброю.

Опівдні він вийшов з дому і попрямував до готелю, де раніше забронював номер. Тут він випрасував свій костюм, поголився і знаходився до 18:31. За допомогою мобільного телефону Алтинташ перевів своїй матері всі гроші, наявні у нього на рахунку. Потім зробив дзвінок своєму другові Серджану Башару і відключив телефон.

Прийшовши у Центр сучасних мистецтв, Алтинташ піднявся на другий поверх. Він дочекався закінчення виступів організатора виставки і глави муніципалітету. Після того, як було оголошено виступ Карлова, він зайняв позицію, з якої планував стріляти.

Напад на посла Росії в Анкарі Андрія Карлова стався 19 грудня 2016 року під час його виступу на відкритті виставки «Росія очима турків», організованої спільними зусиллями посольства Росії в Анкарі та муніципалітету столичного району Чанкая. Нападник був убитий під час спецоперації поліції. Російський посол помер від отриманих поранень.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що турецька поліція повідомила про повторний арешт колишнього державного чиновника, якого підозрюють в організації вбивства посла Росії в Туреччині Андрія Карлова.

Затриманий з ініціалами В.К.А відіграв "ключову роль" у замаху на російського дипломата.

Нагадаємо, раніше у грудні минулого року в Туреччині був заарештований підозрюваний у справі вбивства російського посла. Ним виявився Мустафа Тимур Озкан — організатор виставки, під час якої Алтинташ смертельно поранив посла Росії в Туреччині Андрія Карлова.

QHA також повідомляло, що у справі про вбивство посла РФ Карлова в Туреччині затримано росіянку.

QHA