РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

На суді у сфабрикованій «справі Хізб ут-Тахрір» обвинувачення демонструвало записи «кухонних розмов» підсудних про іслам і положення мусульман в Росії.

Адвокат Вадима Сірука Еміль Курбедінов розповів про те, що присутні в залі засідання могли переконатися у неспроможності обвинувачень, які ставлять кримчанам.

— Їх судять за те, що у них інша точка зору, за їх думки про те, що відбувається в Криму, Росії та світі, — зазначив правозахисник.

У свою чергу, адвокат Еміра-Усеїна Куку Сергій Локтєв розповів, що свідок обвинувачення, посилаючись на державну таємницю, приховує джерело своєї поінформованості у темі справи.

— Суд відбувається явно з обвинувальним нахилом, адже велика частина наших питань або відводиться судом, або суд не звертає увагу на те, що свідок обвинувачення посилається на збереження держтаємниці, і прикриваючись цим формулюванням, приховує джерела своєї обізнаності. Також відмовлено клопотання для проведення засідання в закритому режимі, для з'ясування важливих обставин, а саме джерел поінформованості, на яких тримається уся справа, — зазначив Локтєв.

Також, за його словами, суд відмовився допустити в якості захисту дружину Куку для пояснення деяких традицій мусульман.

Наступне засідання у справі «ялтинської групи» заплановане на 28 березня. Поки захист кримчан продовжує ознайомлення з матеріалами справи.

Нагадаємо, що 11 лютого 2016 року були затримані учасники сфабрикованої справи: Муслім Алієв з Алушти, житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, житель Ялти Вадим Сірук та Емір-Усеїн Куку — член Контактної групи з прав людини, а 18 квітня того ж року Арсен Джеппаров і Рефат Алімов.

Раніше QHA повідомляло, що ФСБ схиляла фігурантів "ялтинської справи" до співпраці.

QHA