ХОМС -

З обложеного силами режиму Асада району Ваєра сирійської провінції Хомс евакуйована друга група мирних жителів і бійців озброєної опозиції, повідомляє агентство «Анадолу».

Група із 1800 осіб (350 сімей) покинула район на автобусах сирійського Червоного Півмісяця, які рухаються у напрямку до міста Ель-Баб на півночі Алеппо.

 

У числі евакуйованих — 40 хворих і поранених, яких везуть у машинах швидкої допомоги сирійського Червоного Півмісяця.

Минулого тижня з Ваєру було евакуйовано близько двох тисяч сирійців, у тому числі 400 озброєних бійців опозиції. Всі вони розміщені в місті Джераблус на північному сході Алеппо.

Як повідомляє місцева координаційна рада, 22 тисячі осіб подали запит на евакуацію з району Ваєру, але режим Асада задовольнив тільки 15 тисяч прохань.

Всі евакуйовані будуть розміщені в підконтрольних опозиції районах (три тисячі осіб — в околицях провінції Хомс, шість тисяч — в Ідлібі, ще шість тисяч — на півночі Алеппо).

Більшість евакуйованих — жінки, люди похилого віку і діти.

Ті, кому було відмовлено в евакуації, будуть розміщені в підконтрольних режиму районах.

Відповідно до плану, щотижня з району Ваєру планується евакуювати близько двох тисяч осіб.

news]14318[/news]

Нагадаємо, останнім часом режим Асада і його союзники зазнали низку важливих поразок. Зокрема, 19 березня сили опозиції зайняли кілька ключових пунктів у східному Дамаску, а 22 березня був відкритий другий фронт, що є загрозою стратегічно важливому місту Хама, контроль над яким дозволить опозиції заблокувати сполучення між підконтрольними Асаду північною і південною частинами Сирії.

Джерело і фото: АА

QHA