КИЇВ (QHA) -

Виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин розповів у коментарі QHA про те, що українська влада, яка живе, на його думку, за рахунок корупційних схем, почала активно виступати проти антикорупційних органів.

— І тут є два моменти. Перший — це блокування чесного правосуддя. А другий  це створення іміджевих проблем для Національного антикорупційного бюро. Подібні дії цілком природні для корупційної влади, яка буде всіляко тиснути на НАБУ, тому НАБУ потребує нашої підтримки. Але зараз пильна увага суспільства має бути прикута до судових рішень у справі Насирова та до інших скандальних справ,  зазначив він.

За його словами, вся зібрана статистика прокуратури і поліції не зрівняється з реальними справами, які зараз розглядаються в судах з ініціативи НАБУ і САПУ.

Щодо заяви Юрія Луценка про відкритий конкурс на посаду таємного агента, активіст сказав, що подібні непрофесійні заяви заважають роботі правоохоронних органів.

— Напевно, Юрій Луценко, незважаючи на те, що він людина нова і без юридичного досвіду, він насилу собі уявляє, що таке агент. І проводити дискусії про те, що агенти на відео повинні спілкуватися блатним жаргоном  це неправильно, і до роботи агентів не має жодного відношення. Можливо, вони орієнтуються на образ агента, подібного до Джеймса Бонда або інших героїв американських бойовиків. Насправді агент  це людина, максимально наближена до об'єкта, якого він викриває. І найбільшим абсурдом для правоохоронця є «засвіт» секретного агента, і неважливо походить це від самого агента або від мережі агентів. Тому ми прекрасно розуміємо, що старі, досить корумповані правоохоронні органи подібними методами борються з новими антикорупційними органами, зазначив Юрчишин.

Він також сподівається, що суспільний резонанс і міжнародна спільнота зупинить цю атаку на НАБУ і не дозволить знищити антикорупційні органи в Україні.

Нагадаємо, що 29 листопада під час спроби передачі хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пимаховій був затриманий агент НАБУ.

У НАБУ стверджують, що ГПУ і СБУ незаконно втрутилися в їхню спецоперацію, в ході якої намагалися виявити учасників організованого злочинного угруповання у ДМС.

QHA повідомляло, що НАБУ заявляє про наявність доказів корупції першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пимахової.

Пізніше глава НАБУ Артем Ситник заявив, що «чорний піар» проти НАБУ справа рук чинної «політеліти».

QHA