ДОНЕЦЬК (QHA) -

В окупованій частині Донецької області виникли проблеми з мобільним зв'язком МТС (Vodafone), пише «ОстроВ».

Відзначається, що зв'язку немає з Калінінським, Будьонівським районами Донецька і з деякими районами Макіївки. Цю інформацію підтверджують і абоненти українського оператора на окупованій території в соцмережах.

У той же час, «влада» самопроголошеної «ДНР» підтвердила наявність проблем зі зв'язком українського оператора МТС на території ОРДО. Про це заявив так званий «міністр зв'язку ДНР» Віктор Яценко.

— У «МТС Україна» вийшла з ладу частина ядра — один MSC (спеціалізована автоматична телефонна станція). Фахівці МТС усунули пошкодження. На даний момент йде процес відновлення працездатності сегмента мережі мобільного зв'язку МТС.

Однак журналісти без проблем додзвонилися жителям окупованої Макіївки, які живуть у центрі міста.

Також у компанії Vodafone Україна інтернет-виданню InfoResist повідомили, що за їхньою інформацією, зі зв'язком у Донецьку все в порядку.

— Були локальні складності в двох районах Донецька, а також у Макіївці. Але їх досить швидко вдалося усунути шляхом перезапуску ПО.

Відзначимо, що «МТС-Україна» залишається єдиним видом мобільного зв'язку, через який жителі окупованих територій можуть спілкуватися з підконтрольною Україні територією. У самій «ДНР» у розмовах між собою більшість населення теж вважає за краще користуватися легальним каналом зв'язку.

Два інших українських оператора припинили свою роботу в ОРДО після того, як їх обладнання було захоплене та присвоєне бойовиками «ДНР». На вкраденому обладнанні терористи за підтримки Росії налагодили роботу «республіканського» оператора з обмеженими покриттям і функціоналом.

ФОТО: інтернет

QHA