РІВНЕ (QHA) -

Найбільш проблемними для АТОвців залишаються питання щодо лікування, забезпечення житлом, оформлення документів, надання юридичної та консультативної допомоги. З боку держави, звісно, є підтримка, але вона не є достатньою. Про це йшлося на конференції, присвяченій оприлюдненню та вирішенню тих питань, які найбільше турбують учасників бойових дій.

— Дуже багато учасників АТО, які повертаються, не можуть знайти порозуміння в сім’ях та розлучаються. А житло, як правило, залишають дружині, дітям, — зазначив представник обласної ветеранської спілки учасників АТО Рівненщини Ігор Батинчук.

З приводу вирішення проблем із житлом сподіваються на допомогу місцевої владу – що будуть надалі виділятися безкоштовні квартири, водночас медичне обслуговування вже стало краще, констатували учасники конференції. Зокрема, на Рівненщині працює обласний військовий госпіталь ветеранів війни, в якому за цей період пройшли реабілітацію близько 2 тисяч пацієнтів, з інших областей у тому числі. Щодня на лікуванні знаходиться близько 70-80 учасників АТО.  

Крім того, у Рівному громадські діячі хочуть запровадити програму, яка б систематично вирішувала проблеми АТОвців, але для цього хочуть залучити представників влади.

Член ГО «Відповідальна громада», учасник АТО Юрій Поліщук пропонує оголосити про програму на сесії Рівненської облради. У першу чергу, наголошує він, це має бути якісне медичне забезпечення.

— Сподіваємося, що депутати поставляться всерйоз до пропозицій, які ми надамо і займуться проблемами тих мешканців, які воювали або зараз воюють, — каже Юрій Поліщук.

Важливим, на його думку, також є контроль процесу виділення коштів для учасників АТО.

QHA