АЛЕППО (QHA) -

До підконтрольного сирійській опозиції Ідлібу прибув уже третій конвой з евакуйованими жителями блокованих силами Асада і його союзниками районів Алеппо.

Про хід операції повідомляє міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Операція з порятунку населення тривала всю ніч. Затримка відбувалася тільки під час нападу шиїтських ополчень на КПП режимної території.

Загалом за добу було реалізовано 5 конвоїв, які вивезли із зони бойових дій приблизно 7,5 тисяч людей. Певна частина поранених була доправлено в турецькі госпіталі у місті Хатай (турецько-сирійський кордон). Більшу частину автобусами і мінібусами відвезли і продовжують відвозити до останнього підконтрольного опозиції міста — Ідлібу.

Як повідомив Мевлют Чавушоглу, операція з евакуації триває. Режим припинення вогню було оголошено 15 грудня між шиїтськими ополченнями і сирійською опозицією.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: АА

QHA