СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов зазначив принизливе утримання його підзахисного Теймура Абдуллаєва, якого окупаційні власті звинувачують в організації сімферопольської осередку забороненої на території Росії та в Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

За інформацією адвоката, щоб ознайомити арештанта з постановою про призначення психіатричної експертизи, його привели з закритими очима, заломивши руки за спину — як водять смертників у довічних колоніях.

— Теймур встиг передати, що спецназ ФСБ возить їх, як колоди, лежачи на підлозі в автобусі. Найчастіше загрожують застосуванням фізичної сили, якщо поворухнешся. Слідчий при мені сказав Теймуру, щоб він швидко зі стільця не вставав, а то з хлопцями краще не жартувати. Завжди в кабінеті слідчого присутній спецназ ФСБ, — написав Курбедінов на своїй сторінці в Фейсбук.

Нагадаємо, що 12 жовтня почалася нова хвиля обшуків у Криму. Зокрема, у масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Джемаденова Еміля, Саледінова Айдера, Абдуллаєва Узеіра, Абдуллаєва Теймура та Ісмаїлова Рустема. Після обшуку всіх відвезли до Управління ФСБ по Криму. Чотирьом із затриманих інкримінується участь у діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною. Теймуру Абдулаєву пред'явили частину першу статті 205.5 КК РФ — організація діяльності такого угруповання.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами у Криму. У цілому за справою «Хізб ут-Тахрір» проходить 14 кримських мусульман.

ФОТО: інтернет

QHA