ДОНЕЦЬК (QHA) -

Державна прикордонна служба заявляє про в'їзд на територію України від 21 лютого спеціалізованого автомобіля радіаційного, хімічного і біологічного захисту в складі гуманітарного конвою з Російської Федерації.

— Особливістю даної колони є те, що в її складі слідував спеціалізований автомобіль РХБ-захисту, який не може належати до категорії гуманітарного вантажу першої необхідності, — сказано в повідомленні прес-служби.

Крім того, державна прикордонна служба вказує, що гумконвой, спрямований через пункти пропуску «Донецьк» і «Матвєєв Курган», був оформлений в односторонньому порядку, його переміщення відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та українського права, у зв'язку з чим українська міжвідомча група могла здійснювати тільки візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

Загальна кількість автомобілів, які незаконно перетнули кордон у складі гумдопомоги, не відповідала заявленій у ноті МЗС РФ: йшлося про 20 автомобілів, а пройшло дві колони із 25 вантажівок.

Нагадаємо, 22 грудня 2016 року в складі 59-го гуманітарного конвою Росії на територію України незаконно в'їхали 46 вантажних автомобілів.

ФОТО: інтернет

QHA