НЬЮ-ЙОРК -

Згідно з останньою доповіддю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у 2016 році в Сирії зафіксована найвища смертність серед дітей з початку конфлікту в цій країні.

З початку конфлікту найбільше дітей було вбито саме у 2016 році — 652 особи. 255 з них убиті безпосередньо на заняттях у школах. Більше 850 дітей, у тому числі, діти у віці семи років насильно поставлені під рушницю. Дітей перетворювали на смертників і катів, відзначається у доповіді організації.

Найбільш уразливими серед дітей Сирії є 2,8 мільйона, що знаходяться у важкодоступних районах, у тому числі 280 000 дітей, які живуть в облозі, майже повністю відрізані від гуманітарної допомоги.

— Глибина страждання безпрецедентна. Мільйони дітей у Сирії щодня піддаються нападам, їх життя перевернулося з ніг на голову, — повідомив Герт Каппеларе, Регіональний директор ЮНІСЕФ по Близькому Сходу і Північній Африці, виступаючи у Хомсі. — Кожна дитина отримує шрам на все життя з жахливими наслідками для здоров'я, благополуччя і майбутнього.

Нагадаємо, у результаті війни в Сирії, що триває більше шести років, майже 6 мільйонів дітей залежать від гуманітарної допомоги, що в дванадцять разів більше, ніж у 2012 році. Мільйони дітей були переміщені, деякі — по сім разів. У даний час більше 2,3 мільйона дітей живуть в якості біженців у Туреччині, Лівані, Йорданії, Єгипті та Іраку.

Джерело: АА-Associated Press

Фото: інтернет

QHA