КИЇВ (QHA) -

Російські окупанти за допомогою безперервних репресій та мілітаризації перетворили Крим на острів страху. Так на прес-конференції «Крим. Три роки окупації» сказала член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформагентства «Кримські новини» Гаяна Юксель, передає кореспондент QHA.

Член Меджлісу кримськотатарського народу прокоментувала, зокрема, судовий процес у Криму за звинуваченням в участі у проукраїнському мітингу кримських татар 26 лютого 2014 року. Вона зазначила, що оскільки Крим на той момент був під суверенітетом і законодавством України, то і дані події має розслідувати виключно українська сторона.

— Мітинг 26 лютого це не масова акція заворушень. Цей захід, який було цілеспрямовано проведено. Слідство вести щодо подій може тільки Україна.

Гаяна Юксель зазначила, що, за даними досліджень, сепаратистських настроїв на півострові до його анексії Росією не спостерігалося. Так, вона навела дані Центру Разумкова, згідно з якими понад 70% респондентів, відповідаючи на запитання, назвали своєю батьківщиною саме Україну.

Вона звернула увагу, що з початку окупації Криму там не припиняються тяжкі злочини — вбивства, викрадення людей та незаконні затримання. Гаяна Юксель згадала останні арешти у Кам'янці, коли очевидців обшуку затримали за підтримку активіста Марлена Мустафаєва.

Крим став півостровом страху: затримання, зникнення, вбивства. Десятки кримінальних та адміністративних справ, 66 потерпілих, 11 вбитих, 14 зниклих, 41 людина перебуває у місцях позбавлення волі. Найжахливіше, що це безперервна статистика. 21 лютого заарештували звичайних громадян, які прийшли підтримати свого співвітчизника.

Також ішлося про фальсифікації історії Криму, адже окупанти намагаються «вписати» півострів в історію РФ, штучно вбудовувавши Крим у загальноросійський контекст.

Згадала Гаяна Юксель і про мілітаризацію півострова, зокрема про формування у дітей кримчан воєнізованого мислення.

— У Криму спостерігаються фальсифікації історії, де кримські татари висвітлюються як елемент минулого. Були встановлені пам'ятники, які нібито вписують Крим у російську історію, а Україну представляють як «недодержаву».

Йде мілітаризація не тільки півострова, але й підростаючого покоління. Дітей виховують у новій атмосфері. Крим опинився у жахливих умовах.

Нагадаємо, в березні 2014 року, ввівши до Криму війська і організувавши там незаконний «референдум», Росія анексувала український півострів.

Країни Заходу і США не визнали анексію Криму і ввели проти Росії ряд економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA