НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Мета країни-окупанта Російської Федерації — звільнити Крим від кримських татар, тому корінний народ не повинен залишати свою землю. Про це член Меджлісу кримськотатарського народу, директор агентства QHA («Кримські новини») Гаяна Юксель розповіла Службі новин ООН.

— Нам дуже складно уявити собі, в якій ситуації перебувають люди (в Криму), оскільки на них тиснуть не тільки за публічну демонстрацію їхньої позиції, на них чинять тиск навіть за лайки і перепис у соціальних мережах. Але це не означає, що вони згодні (з окупацією). Їхати вони звідти не повинні, тому що це бажання і мета Російської Федерації взагалі вичистити Крим і звільнити його від кримських татар.

Коментуючи зауваження журналіста про те, що «частина (кримськотатарської) громади знайшла своє місце у сьогоднішніх умовах у Криму», Гаяна Юксель нагадала, що коли в лютому 2014 року розпочався захоплення Криму Росією, абсолютна більшість кримських татар виступила проти окупації.

— Ми пам'ятаємо, у нас ще старі живі, які пам'ятають, як до будинку заходять солдати зі зброєю...

Член Меджлісу наголосила, що статус кримських татар як корінного народу Криму незабаром повинен бути визнаний на законодавчому рівні.

У нас не громада і не одноплемінники. У нас народ, корінний народ, який живе на своїй історичній батьківщині. Зараз, до речі, до Верховної Ради України подано законопроект про статус кримськотатарського народу. Це ще один з кроків визнання кримських татар корінним народом Криму.

Юксель зазначила, що рішення Міжнародного суду у Гаазі про вимогу до РФ відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу свідчить про підтримку міжнародною спільнотою не тільки кримських татар, а й України в цілому.

Нагадаємо, 24 квітня у Нью-Йорку на 16-у постійному форумі ООН з питань корінних народів відбувся сайд-івент Indigenous Crimean Tatars. Keeping the Dream Alive («Корінний кримськотатарський народ. Зберігаючи мрію»).

ФОТО: www.unmultimedia.org

QHA