КИЇВ (QHA) -

Після анексії Криму окупанти в першу чергу почали чинити тиск на інформаційну сферу, видавлюючи з півострова проукраїнські ЗМІ. Про це розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу, директор агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

— Півострів, раніше відкритий, вільний, доступний багатьом ЗМІ і моніторинговим групам, перетворився на закриту зону. Після захоплення Криму почалася зміна інформаційного ландшафту. Почалися кримінальні справи щодо журналістів, захоплення редакцій, загрози, виклики на «профілактичні бесіди», які перейшли у відкриті форми тиску, коли журналістам говорили, що вони не зможуть продовжити роботу в цій сфері діяльності, — каже Юксель.

Вона уточнила, що виїхати з Криму і продовжити свою роботу на материковій Україні були змушені 11 ЗМІ — телеканали «Чорноморка» та АТR, ІА Агентство «Кримські новини» (QHA), сайти «Центр журналістських розслідувань», «Події Криму», «Крим.Реаліі», «15 хвилин», Black Sea News, газета «Кримська Світлиця», а також радіо «Meydan» і дитячий телеканал «Lale».

— Зараз кримські ЗМІ на материку продовжують висвітлювати тему Криму, при цьому перебуваючи у неприродних умовах. Журналісти розповідають про територію, доступу до якої не мають, — поділилася наболілим Гаяна Юксель.

За її словами, з моменту окупації в Криму зафіксовано понад 460 порушень щодо журналістів. Крім того, за три роки анексії були змушені припинити свою роботу сотні ЗМІ.

— Це і кримінальні справи, і адміністративні протоколи, і перешкоджання діяльності. Найвідоміше — це справа проти журналіста Миколи Семени, — повідомила член Меджлісу.

При цьому Юксель запевнила, що Крим і далі залишиться головним пунктом інформполітики кримських ЗМІ на материку, незважаючи на закритість півострова.

QHA