СТРАСБУРГ (QHA) -

Основною групою, яка знаходиться під ударом і піддається репресіям і знищенню через неприйняття окупації, є корінний народ Криму — кримські татари. Бандитська влада, яка прийшла на півострів, намагається подати саме їх терористами, екстремістами, небезпечними і ненадійними людьми.

Про це заявила член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель, виступаючи на сайд-івенті, присвяченому проблемі свободи слова в окупованому Криму, в рамках чинної осінньої сесії Парламентської Асамблеї Європи в Страсбурзі.

Юксель зазначила, що таким чином окупанти мстяться кримським татарам за неприйняття анексії українського півострова.

— Прикриваючись міфічною боротьбою з тероризмом, кидаючи до буцегарень людей, які роками мирно жили у Криму, незаконна влада Криму, по суті, мститься кримським татарам за їхнє неприйняття окупації.

Член Меджлісу кримськотатарського народу додала, що утисків зазнають не тільки ті, кого місцева «влада» звинувачує в «екстремізмі», а й ті, хто просто розповідає про події, що відбуваються у Криму.

— Бандити на півострові намагаються не просто чинити злочини, вони вже давно намагаються змусити замовкнути тих, хто про ці злочини розповідає (громадських журналістів, активістів), хто захищає тих, хто потрапив під пресинг кримінальних справ, хто просто співчуває і не залишається байдужим.

Крім того, вона зазначила, що Російська Федерація за час окупації Криму застосувала всі методи і форми тиску і залякування журналістів — від побиттів і «профілактичних бесід» до кримінальних справ і штрафів. Зокрема було зафіксовано 480 порушень, більше 45 нападів на журналістів.

Юксель презентувала європейським парламентарям спільне бачення необхідних подальших дій у цій ситуації — ініціювання відкриття кримінальних проваджень щодо осіб, причетних до злочинів проти журналістів, введення персональних санкцій, а також створення гуманітарних майданчиків для моніторингу ситуації у Криму і постійне обговорення питання Криму на міжнародній арені.

Також у сайд-івенті взяли участь лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, представник України у ПАРЄ Сергій Соболєв, адвокат Української Гельсінської групи з прав людини Дар'я Свиридова, юрист Роман Мартиновський і журналіст з Криму Анна Андрієвська.

Нагадаємо, проблема свободи слова та порушення прав людини в окупованому Криму стали головною темою заходу, який відбувся у Страсбурзі в рамках чинної осінньої сесії Парламентської Асамблеї Європи.

Як писало QHA, Мустафа Джемілєв у Страсбурзі заявив, що важливо якомога більше інформувати світову спільноту про ситуацію в окупованому Криму.

QHA