КИЇВ (QHA) -

На прес-конференції «Триріччя окупації Криму: розвінчання міфу роспропаганди про «непролиту» кров», що проходить у Києві, виступила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

— ЗМІ РФ використовують велику кількість міфів, політичних і культурологічних. Ці міфи служать в якості трендів, які обігруються і на міжнародних майданчиках.

Наприклад, міф про те, що окупація Криму була безкровною. Це неправда.

Перший загиблий під час «безкровної» окупації — Решат Аметов. Ще до приходу РФ він брав участь в одиночних акціях протестів і голодовках, висловлюючи свою позицію. Для нього висловлювати свою думку таким чином було природно. У окупаційної влади є всі докази і необхідна база, щоб завершити цю справу. Але вона зараз нібито призупинена.

Ще однією жертвою окупантів став Сергій Кокурін, що загинув 18 березня під час штурму його частини в Сімферополі.

Також постраждали активісти Іван Бондарець, Владислав Ващук, Василь Черниш, 16-річний Марк Іванюк був побитий до смерті, — заявила Гаяна Юксель.

Вона підкреслила, що свавілля в Криму триває донині, кримська «влада» систематично проводить репресії проти кримських татар і всіх, хто не згоден з окупацією.

— Сьогодні з обшуком прийшли до будинку ветерана національного руху. Затримали також адвокатів. Вчора був затриманий адвокат Микола Полозов. Вони намагаються таким чином нейтралізувати всіх незгодних. Методи і заходи впливу удосконалюються з кожним разом. Прогнозовані репресії зараз набирають нових обертів, — сказала член Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA