КИЇВ (QHA) -

Про те, що окупанти застосовують на Кримському півострові сталінські методи тиску, повідомила член Меджлісу кримськотатарського народу і директор інформаційного агентства QHA Гаяна Юксель під час прес-конференції, присвяченій Дню опору кримськотатарських ЗМІ.

— Те, що нині відбувається в Криму — це копія того, що відбувалося з кримськотатарськими ЗМІ у 30-і роки. Окупант взяв під свій контроль всі кримськотатарські національні ЗМІ, — зазначила вона.

Юксель повідомила, що до окупації в Криму працювало 12 національних кримськотатарських ЗМІ. Однак після захоплення півострова всі неугодні окупанту засоби масової інформації були різними способами виселені.

 Директор QHA зазначила, що кримськотатарські ЗМІ завжди були індикатором того, що відбувається на півострові.

— На жаль, зараз, протягом останніх трьох років, ми говоримо про Крим як про територію, де немає свободи слова в класичному її розумінні. Не виключаю, що кожен кримськотатарський журналіст у тій чи іншій мірі пройшов через тиск окупанта.

Гаяна Юксель повідомила, що зараз на материку діяльність продовжують 11 кримськотатарських ЗМІ, які відірвані від кримської аудиторії та від ареалу мовлення.

Зараз у Криму кримськотатарські ЗМІ перебувають під тотальним контролем.

— Окупант заявляє, що на території півострова віщають більше 80-ти ЗМІ кримськотатарською та українською мовами. Це профанація, тому що нічого нового, крім "ручних" телеканалів і радіостанцій створено не було, — сказала Юксель.

Нагадаємо, за три роки окупації в Криму зафіксовано 460 порушень прав журналістів.

QHA