КИЇВ (QHA) -

Окупаційна влада на міжнародному рівні намагається «загорнути у правову обгортку» силове захоплення Криму, яке відбулося у березні 2014 року. Про це розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформагентства «Кримські новини» Гаяна Юксель на панельній дискусії «Крим через три роки після окупації: ситуація, висновки, перспективи» у Києві, передає кореспондент QHA.

— У Криму було силове захоплення. Чи не волевиявлення, не захист прав населення, не прагнення дати якусь свободу. Захоплення проводили військові спільно з ФСБ. Говорити про те, що певна частина кримчан підтримувала захоплення  неправомірно. У правовому плані події, які відбулися у Криму, отримали оцінку на міжнародному рівні, незважаючи на масовану пропагандистську політику РФ, яка заявляє, що це захоплення проходило у повній відповідності з міжнародним законодавством. І ті резолюції, які приймаються регулярно в ООН та Європарламенті, дають реальну оцінку того, що відбувається на півострові,  наголосила Юксель.

Директор QHA також розповіла, що на сьогодні у Криму спостерігається складна ситуація, зокрема у культурологічному та освітньому плані. Так, окупанти чинять тиск на представників молодшого покоління.

— Йде масова фальсифікація історичних фактів: Крим хочуть представити як "ісконно русскую" територію, де ніколи не було кримських татар та українців. Змінюються факти, у шкільних документах по-іншому трактуються історичні події, встановлюються нові пам'ятники  «зеленому чоловічкові», Катерині, Миколі... Культурологічний тиск на наших дітей у Криму достатньо масований,  зазначила член Меджлісу.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ».

Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели ряд економічних санкцій. Для України Крим лишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

QHA