КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу буде використовувати всі існуючі на даний момент правові механізми для того, щоб проміжне рішення Міжнародного суду ООН було виконане Російською Федерацією. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Раніше адвокат Микола Полозов, який виступив в якості представника Гаяни Юксель, опублікував текст заяви.

— Зараз заяву прийнято до розгляду. Ми будемо чекати рішення з даного питання. Меджліс використовує всі можливі правові механізми, які у нас є, щоб дане рішення було виконане Російською Федерацією, — сказала Юксель.

Як вона зазначила, заявниками виступили і ще кілька членів Меджлісу, які в індивідуальному порядку направили аналогічні позови.

— Основою позовної заяви стали нововиявлені обставини, а саме проміжне рішення Міжнародного суду ООН у позові «Україна проти РФ». Росія як країна-учасниця цього процесу зобов'язана привести дане рішення у виконання, тому нами було підготовлена і подана така заява.

За словами Гаяни Юксель, суть поданої позовної заяви полягає у вимозі скасувати заборону діяльності Меджлісу в Криму, а також в поясненні судом обґрунтованості свого рішення про його заборону.

Нагадаємо, 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН своїм рішенням зобов'язав Росію відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в анексованому нею Криму.

13 липня російська прокуратура вирішила звернутися до «верховного суду» півострова, рішенням якого був заборонений Меджліс, за роз'ясненнями щодо подальших дій.

В інтерв'ю QHA глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв зазначив, що у цих діях російської влади простежується прагнення в черговий раз обдурити міжнародне співтовариство в тому, що стосується ситуації з дотриманням прав і свобод кримськотатарського народу в окупованому Криму.

QHA