КИЇВ (QHA) -

6-7 січня православний світ святкує один з найголовніших свят — Різдво Христове.

Традиційно Різдво починається у Святвечір увечері 6 січня, в останній день 40-денного Різдвяного посту. Звичай велить в цей день утриматися від сніданку і обіду, а ввечері всією родиною зібратися за святковою вечерею з 12 пісних страв.

Крім цього, на Різдво також прийнято влаштовувати масові вуличні гуляння з колядуванням, танцями і піснями. Інформаційне агентство QHA розповість, як можна цікаво провести різдвяні дні у Києві.

Головна святкова площа столиці Софіївська зустрічатиме Різдво 7 січня ярмарком, ходою дідухів та виступами народних колективів. Також тут відбудеться творчий конкурс «Різдвяна зірка», в якому зможуть взяти участь усі бажаючі, представивши самостійно виготовлені і розписані зірочки в номінаціях «Зірка від майстра», «Зірка, створена дитиною», «Традиційний розпис», «Сучасний погляд» .

Хода дідухів запланована на 16:00, а різдвяний концерт — з 17:00 до 20:30.

Також святкування відбудеться на території Національного заповідника «Софія Київська» у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості і Школі Анни Ярославни. Тут заплановані різдвяна міні-лекція Георгія Коваленка, спектакль «Вертеп» від театральної студії «Радість», а також різдвяні колядки у виконанні як професіоналів, так і всіх бажаючих.

Місце проведення заходу — Будинок митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська», вхідним квитком вважається квиток на територію заповідника.

Відсвяткувати Різдво запрошує і Національний музей народної архітектури та побуту України «Пирогів». 7 січня о 10:00 у церкві Архістратига Михаїла на території музею розпочнеться святкова служба, а о 12:00 біля церкви Св. Параскеви священик звернеться до гостей з вітальним словом. Свято продовжиться ходою колядників і щедрувальників, а також гурти з вертепом і козою. Святкова програма триватиме до 15:00.

При цьому на Різдво в музеї обіцяють зробити безкоштовний вхід для переселенців з Криму і Донбасу, а також учасників АТО.

У «Мамаєвій Слободі» 7 січня відбудеться сімейне різдвяне дійство — «Козацька коляда». Колядувати на площі козацької слободи зберуться фольклорні колективи «Рожаниця», «Терлич-трава», «Панночка-козачка», «Добрий».

Гостей також чекатимуть різдвяний вертеп, майстер-класи від народних майстрів, співи і танці біля вогнища, катання на запряжених кіньми санях, возі або ж верхи на коні разом з козаками.

Співоче поле відзначить Різдво 7-8 січня разом з учасниками фестивалю «Країна Мрій Різдвяна». Організатори обіцяють, що на відвідувачів чекатиме ярмарок, а також виступи Олега Скрипки, Le Grand Orchestra, ILLARIA, Joryj Kłoc. Крім того, на святі спробують встановити рекорд з наймасовішого виконання колядки.

Найбільший історико-розважальний комплекс «Парк Київська Русь» запрошує на різдвяні свята з 7 по 9 січня. Насичена програма включає виступ кінно-трюкового театру із застосуванням піротехніки і спецефектів, справжній вертеп і ворожіння. Гостей пригостять кутею, узваром, ковбасками і шашликами, приготованими на багатті.

Відвідувачі парку «Феофанія» 7 січня з 13:00 зможуть взяти участь у справжніх народних гуляннях з хороводами, піснями, танцями, живою музикою і фудкортами. На дітей тут чекають ангели-аніматори, атракціони і різноманітні майстер-класи у «Творчій хатинці».

ФОТО: інтернет

QHA