ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Не стало винятком і Запоріжжя. Так, 28 січня офіційно за східним календарем у свої права вступив Рік Півня.

Багатьом українцям східна культура так і залишається не зовсім зрозумілою, тому працівники запорізької Центральної бібліотеки вирішили разом із городянами доторкнутися до вивчення загадкової Японії. Організатори свята радять запорожцям цікавитися звичаями жителів Країни Вранішнього Сонця. Здавалося б, під час чайної церемонії можна лише насолоджуватися гарячим напоєм, але японці кажуть, що цей обряд зміцнює сім'ю.

— Ось, наприклад, всьому світу відомий ритуал споглядання квітучої сакури. З точки зору європейця вишня цвіте і все, а для японця це можливість релаксації, можливість подумати про вічне. Про те, що якісь проблеми з життя одномоментні, а сакура як цвіла щорічно, так і цвістиме, — розповіла Валентина Семешко, завідувачка методико-бібліографічним відділом Центральної бібліотеки.

Японія — країна контрастів. Нанотехнології поєднуються зі старовинними традиціями. Японці не ходять один до одного в гості. Для них є звичним залишати у дверях записку: «Тут був я».

— Японія знову ж дуже унікальна тим, що тут мирно співіснують і дві релігії: буддизм із сінтоїзмом. Замість релігійних воєн у них склався союз двох релігій, і тому вони відвідують храми, моляться. Дуже цікавий обряд очищення, коли кожен японець має почути удари 108 дзвонів, — каже Наталія Коломбе, завідуюча відділом обслуговування Центральної бібліотеки.

Мистецтво бонсай, медитативні практики, аніме — це лише поверхневі знання про японську культуру. Сприйняття життя через призму філософії та беззаперечне дотримання вислову Геракліта: «Все тече, все змінюється» — ось що насправді характеризує японців.

Нагадаємо, на думку Порошенка оголошення 2017 року роком Японії в Україні допоможе зблизити українську та японську культури. Крім цього, президент сподівається, що «безпрецендентна подія» — рік Японії в Україні  активізує і збільшить прямі японські інвестиції до економіки України.

Указ про святкування року Японії в Україні Порошенко підписав під час зустрічі з послом Японії в Україні Сігекі Сумі, повідомляє «Дзеркало тижня».

Підвищувати знання українців про японську культуру вже зголосилися ландшафтні дизайнери, проанонсувавши конкурс «Ландшафтна весна-2017. Японські ремінісценції», заплановане проведення майстер-класів з каліграфії та одягання кімоно. Крім цього, лінгвісти впевнені, що рік Японії в Україні сприятиме зростанню попиту на вивчення японської мови. Також цікавими можуть стати навчальні заняття не лише з приготування всім знайомих суші, але і японських солодощів — вагаші, повідомляє «Сегодня».

ФОТО: інтернет

QHA