СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло сьогодні в приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомила користувач Facebook Анна Богачева на своїй сторінці.

— Під вартою до 27 травня. Етапують до Ростова. 11 грудня о 10:00 — перше (попереднє, закрите) засідання в Ростові! — написала вона.

Після засідання суду близькі політв'язнів повідомили, що їхнє етапування до Ростова відбудеться протягом 3-4 днів.

Раніше QHA повідомляло, що прокурор зажадав продовження терміну утримання під вартою Емір-Усеїна Куку ще на 6 місяців. Тим часом адвокат підзахисного просив про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, так як законних підстав тримати Емір-Усеїна Куку під вартою немає.

Відзначимо, о 9:00 (за київським часом) у Криму почалося виїзне засідання Ростовського окружного військового суду. "Суд" розглядав питання про зміну запобіжного заходу для правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Як повідомляють у соціальних мережах, дружині Куку — Мер'єм — дозволили увійти до будівлі суду.

Нагадаємо, фігуранту так званої ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїну Куку окупаційними силовиками пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ («Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади»).

11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох із дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов та Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA