СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дружину одного з фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука Ганну Богачеву з донькою не пустили на раніше дозволену зустріч з ним. Про це Ганна Богачева повідомила на своїй сторінці в Facebook.

— Приїхали з дитиною на побачення в СІЗО. Нормально все, документи, дозвіл. І що? А нічого, справу передали до суду і наший дозвіл тепер фількіна грамота. Гаразд, ок, батько один раз бачив свою дитину мигцем у суді, — написала вона.

Богачева додала, що коли до неї дійшов цей дозвіл, він вже міг бути недійсним.

— Ось так, з п'ятої ранку з дитиною в дорозі, щоб нас культурно послали!

QHA повідомляло, що Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло 4 грудня в приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» до 27 травня 2018 року. Крім того, затриманих етапують з Криму до Ростова (Російська Федерація).

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох із дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов та Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA