КИЇВ (QHA) -

Навесні очікуються такі ж різкі коливання температури повітря, які спостерігалися минулої зими. Про це на прес-конференції у Києві розповіла завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова, передає кореспондент QHA.

Згідно з прогнозом, в середині березня по всій території України очікується похолодання. Холодний циклон рухатиметься з півночі на південь. У цей період вночі можна очікувати мінусових температур, а вдень — незначних плюсових, крім того прогнозуються зливи. Максимальне похолодання припаде на 12-14 березня, в денний час температура складе +4-6 градусів, вночі опускатиметься до -4-6. Починаючи з 17 березня циклон почне розходитися.

В кінці місяця очікується різке підвищення температури. В останніх числах березня та у квітні Україну очікує тепла погода: +14-15 градусів вдень. Така температура збережеться протягом усього місяця, тільки в кінці квітня ймовірне невеличке похолодання, переважно у північних регіонах. За словами синоптиків, квітень буде дуже сухим, практично без опадів.

Травень принесе з собою різке підвищення температури. Уже 1-6 травня очікується спека до 30 градусів. Однак 14-15 травня температура опуститься, а з 18-го числа почнуться сильні дощі, особливо в західних областях. В окремих районах України можливі заморозки. Але до третьої декади місяця температура знову вирівняється і досягне комфортних 24 градусів.

Докладний прогноз погоди був складений за допомогою методу плаваючого аналізу — унікальної розробки вітчизняних вчених, яка на сьогодні використовується лише в Україні. Даний метод дозволяє прогнозувати зміни температурного режиму на кілька місяців наперед, на відміну від традиційного методу аналізу, який дає можливість прогнозу лише на п'ять днів.

ФОТО: інтернет, QHA

QHA