МАРІУПОЛЬ (QHA) -

День Незалежності в Маріуполі пройшов яскраво і масштабно. На Театральній площі розгорнувся ярмарок і фестиваль вареників. Гостей пригощали безкоштовним борщем з пампушками і пропонували купити також інші страви національної кухні.

Хоча для запланованого фестивалю було встановлено кілька точок продажу вареників, але тільки одна з них дійсно пропонувала пригоститися традиційними українськими варениками. Решта ж торгували сосисками в тісті, французької випічкою і шашликом.

На підтримку «вишиваного» українського колориту місцева влада подбала про встановлення фотозони і традиційних розваг, серед яких були майстер-класи з гончарного і ковальського мистецтва і виставка експонатів з музею народного побуту.

На денних заходах був помічений мер міста Вадим Бойченко, який охоче спілкувався і з дорослими, і з дітьми. Йому ж вручили найбільший у світі коровай, який подорожував по всій Україні і нарешті дістався Маріуполя.

Вечірні заходи почалися із закритого концерту для учасників бойових дій від гурту «Мандри», а продовжилися виступом гурту «Real`O» і Наталії Могилевської. За підрахунками поліції, концерт на головній площі міста зібрав понад 20 тисяч глядачів. На завершення вечора маріупольців очікувала дискотека — звісно, без салюту, що вже стало традиційним для прифронтового Маріуполя.

QHA