СІМФЕРОПОЛЬ / АКМЕСДЖИТ (QHA) -

В анексованому Криму блокують більше сайтів, ніж було відомо раніше, при цьому, в основному це сайти українських телеканалів та інші ресурси, на яких можуть бути новини з України, повідомляє на своїй сторінці у Facebook правозахисна організація Crimean Human Rights Group.

Такого висновку дійшла Кримська правозахисна група, яка провела моніторинг ЗМІ на початку березня 2018 року в Криму. Перевірка доступності сайтів здійснювалася за допомогою мереж п'яти різних провайдерів у п'яти кримських містах БелНет (м. Білогірськ), Севстар (м. Севастополь), АКС (м. Сімферополь), Боспортелеком (м. Керч), Ялтанет (м. Ялта).

— Результати моніторингу підтвердили тенденцію подальшого обмеження свободи слова на півострові. Кількість заблокованих в Криму сайтів у порівнянні з минулим роком збільшилася. При цьому, в підконтрольному Кремлю медіапросторі Криму розпалюється ненависть до українців, мусульман і кримським татарам. Масштабне блокування українських інформаційних ресурсів в Криму позбавляє кримчан вільного доступу до інших точок зору, робить їх більш схильними до агресивної пропаганди РФ, у тому числі, і військової, — йдеться у повідомленні.

Кримчани, по суті, позбавлені можливості дізнаватися інформацію про Україну і проблеми, які відбуваються з українцями в Криму, тому що підконтрольні Кремлю ЗМІ приховують більшість подібних фактів від жителів півострова, відзначають кримські правозахисники.

— Дії російської влади в Криму призводять до знищення плюралізму думок і фактичної заміни незалежних ЗМІ джерелами агресивної державної пропаганди, — йдеться у повідомленні.

Відзначимо, що до частково або повністю заблокованих веб-ресурсів входить інформаційне агентство QHA.

Тим часом, як писало QHA, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив у січні цього року, що великим українським медіа слід більше часу приділяти питанням Криму і війні на Сході.

QHA