РІВНЕ (QHA) -

У більшості міст, зокрема, у Рівному урочистості відбулися на Пагорбі Слави. За повідомленням прес-служби Рівненської ОДА, школярі провели мистецьку акцію із маками під композицію рівненської співачки Христини Панасюк.

Також в урочистостях взяли участь представники влади – голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, мер Рівного Володимир Хомко, були запрошені ветерани Другої світової війни, учасники АТО, їхні родичі та представники громадськості.

Присутні поклали квіти до Меморіалу Вічної Слави.

— Перемога в Другій світовій війні була б неможлива без українців, у тому числі й рівнян. Ми пам’ятаємо про подвиг наших земляків, завдяки яким маємо вільне майбутнє. Також ми згадуємо усіх, хто загинув за мирне життя, воюючи на Сході країни, — зазначив Олексій Муляренко.

Заходи продовжилися на кладовищі «Новому», де відбулася панахида за загиблими та покладання квітів на Алеї Героїв.

О 22:00 на військовому меморіалі на вулиці Дубенській пройшла патріотична акція «Перша хвилина миру», в якій також взяли участь представники місцевої влади та архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон. Рівно о 23:01 присутні запалили «Вогонь миру», що символізує акт капітуляції нацистської Німеччини, коли в Європі, нарешті, запанував мир. У пам'ять про загиблих у небо запустили сто світлодіодних кульок.

Подібні заходи з нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення пройшли в усіх районах Рівненської області.

Як відомо, символом Дня примирення і Дня перемоги в Україні було обрано червоний мак – міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

У більшості європейських країн і США День перемоги у Другій світовій війні відзначається 8 травня (Victory in Europe Day), оскільки акт капітуляції нацистської Німеччини був підписаний 7 травня, а 8-го за середньоєвропейським часом – вступив в силу.

 

ФОТО: Рівненської ОДА

 

QHA