РІВНЕ (QHA) -

Традиція передавати давні козацькі атрибути — щит, меч та бунчук — кращим правоохоронцям місяця зародилася у день першої річниці патрульної поліції Рівного 19 квітня 2017 року. Тоді кращій роті, екіпажу та патрульному вручили щит, шаблі та бунчук. Відтоді поліцейські намагаються дотримуватися козацьких традицій.

Така ж традиція була в часи розквіту Запорізької Січі, коли бунчук передавався кращому воїну. Для рівненських патрульних це означає шану та відданість своїй роботі, інформує прес-служба патрульної поліції міста Рівне. Самі «копи» кажуть, що це додає їм ще більшого натхнення для роботи.

Керівництво поліції вітає подібні заходи та вважає, що їх слід поширити на інші підрозділи, про це зокрема наголосив начальник ГУ НП у Рівненській області Валерій Самчук

Крім того, козацьку традицію у лавах рівненських поліцейських відзначив голова Нацполіції України Сергій Князєв.

— Для рівненських патрульних ці атрибути вже встигли стати своєрідними оберегами, які приносять щастя… А, можливо, і справді викувані атрибути приносять удачу? Вони стали для поліцейських Рівного символами духовної сили, терпіння та справедливості, писав у Facebook Сергій Князєв.

До слова, найкращим патрульним червня став Роман Дячук, екіпажем — Ірина Середа та Олександр Матюх. Найкращою ротою, яка отримала символічний щит, стала 4 рота.

Нагороджені поліцейські діляться враженнями. Поліцейську Ірину Середу начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук назвав у своєму пості у Facebook «першою леді», бо це перша патрульна, якій дісталася нагорода.

— Мене так ніколи не називали, зазвичай — патрульна Ірина, а тут таке слово  аж самооцінка піднялася, і проявляється ніжність. Стосовно шаблі, це так приємно коли тебе відзначають і заохочують. Мене це ще більше стимулює до роботи! А шабля в мене лежить на найбільш видному місці  спеціально, щоб друзі запитували, а я така хизувалася,  каже Ірина.

Патрульний Роман Дячук зазначив, що для нього це дуже почесно, мотивує на подальшу роботу, додає, що дуже зворушений. Щит знаходиться в кабінеті ротних, а булава у нього вдома.

ФОТО: патрульної поліції Рівного та Сергія Князєва

QHA