КИЇВ (QHA) -

На честь Дня Державного прапора 22 серпня від Інститутської до Європейської площі кияни побачать виставку сучасного спорядження і військової техніки. Половина представлених експонатів тільки нещодавно розроблені і ще не застосовувалися у бою.

Також на Михайлівській площі о 19:00 відкриється незвичайна інсталяція з 3D зображеннями у рамках показу двосерійного фільму від медіа «1+1» — «Україна. Повернення своєї історії».

— Ми розкопали багато цікавих фактів, що дозволяють переосмислити нашу історію. Темою розслідування стали таємниця поховань князів Київської Русі та розкриття справжньої особистості Ярослава Мудрого. Ми відтворимо на площі зовнішній вигляд князя в об'ємному форматі, розповідає автор фільму Акім Галімов.

Офіційні події припадають на 23 число. У першій половині дня буде урочиста церемонія підняття українського прапора президентом Петром Порошенком на Софійській площі. А ввечері там же відбудеться гала-концерт «Україна у світі», в якому візьмуть участь танцювальні колективи з Аргентини, Канади, Америки, Польщі та України.

До самого Дня Незалежності приготовлено чимало заходів у різних локаціях Києва. Вранці відбудеться військовий парад, на якому 4,5 тисячі українських військових, воїнів АТО і військовослужбовців країн НАТО пройдуть Хрещатиком у супроводі зведеного оркестру. Згоду на участь у ході вже дали шість країн, серед яких Грузія, Великобританія, Естонія, Латвія. Опісля відбудеться церемоніал, присвячений УНР. Також у Софійському соборі проведуть молебень за мир в Україні та покладуть квіти на Інститутській загиблим воїнам АТО і представникам Небесної Сотні.

Цього ж дня у парку «Київська Русь» пройде ціла серія театралізованих постановок про події давньої української історії. Зокрема, заплановані постановки легенди про Андрія Первозванного, про Олега та Аскольда.

— Ми відтворимо історію в нашій театральній постановці з лицарськими поєдинками, майстер-класами з різних ремесел  ковальства, гончарства та стрільби з лука, анонсує директор розвитку культури парку «Київська Русь» Наталія Коваль.

24 серпня з 13:00 до 17:00 на літній сцені Маріїнського парку «Мушля» відбудеться головна культурно-мистецька акція «Мати Україна, ти одна у нас» за участю творчих колективів етнічних громад Києва. Ближче до 18:00 розпочнеться великий концерт муніципальних творчих колективів. Така творча ініціатива вже стала традиційною і проходитиме і в інших парках міста: Гідропарк, ім. Максима Рильського, «Партизанська слава», «Перемога».

— Цього року ми впорядкували «Мушлю». Тепер це оновлений ​​літній майданчик, який так люблять кияни. Тут відбудеться концерт народних колективів. Громади представлятимуть різноманітність своїх культур: співочу і танцювальну, — заявила директор департаменту з розвитку культури КМДА Діана Попова.

Також киян очікує програма на Співочому полі. Тут виступлять колективи-аматори з різних міст України. Вже анонсовано близько 600 виконавців, зокрема і артисти з Онтаріо (Канада) і Нью-Джерсі (США).

На Поштовій площі бажаючі зможуть відвідати фестиваль «Кримський дім об'єднує серця», під час якого виступлять кримськотатарські артисти. Для дітей і дорослих проведуть майстер-класи, інтерактиви. Особливістю івенту стане зона фудкорту національної кримськотатарської кухні, фотовиставка, експозиція дитячих малюнків, тематичні інсталяції та фотозони, присвячені Криму та народу півострова.

Варто зазначити, що 24 серпня за традицією на Русанівській набережній відбудеться забіг у вишиванках.

Цього року Київ яскраво відзначить День Незалежності. Так що не пропустіть найважливіше і стежте за подіями разом із QHA!

QHA