КИЇВ (QHA) -

По всій території України пройшов радіодиктант національної єдності, який щороку традиційно проводиться в День української писемності та мови. Киянам запропонували написати його в Колонній залі Київської міської державної адміністрації.

Цього року відбувся вже XVII радіодиктант. Вперше він пройшов у 2000 році з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила і Мефодія. Головною особливістю диктанту є те, що написати його може будь-хто, незалежно від його місця розташування. Головна умова — мати доступ до радіо, а також мати чистий аркуш паперу і ручку.

Особливістю XVII радіодиктанту стало те, що він пройшов у форматі міжнародного флешмобу — до його написання були запрошені близько 35 посольств України за кордоном, іноземних дипломатичних представництв в Україні та міжнародних культурних установ.

У колонній залі КМДА зібралися більше 100 осіб, серед яких були представниками Київської адміністрації, викладачі, студенти та просто бажаючі долучитися до написання диктанту.

— Для мене написання цього диктанту є культурним розвитком. Це дуже цікаво — побувати в такому місці та перевірити свої знання. Я не дуже сильно хвилююся, бо у мене все ж є якась база знань, і він мені просто покаже, що мені потрібно підучити, — поділилася з кореспондентом QHA студентка 1-го курсу університету «Україна» Анетта Жайворонкова.

Крім Києва, ще однією локацією нинішнього радіодиктанту стало місто Сєвєродонецьк Луганської області.

— Дуже багато людей хочуть себе перевірити. Я нещодавно повернулася з Сєвєродонецька, і там вони теж пишуть цей диктант. Без мови немає нації, і вона — наша візитівка. Ми повинні її поважати через призму сучасності. Грамотність завжди була рисою успішної людини, а нині багато молодих людей хочуть бути успішними. Тому мову просто необхідно знати і любити, — вважає народна артистка України, доцент університету «Україна» Світлана Мирвода.

Автором диктанту став доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, мовознавець Олександр Авраменко, він же і прочитав його в прямому ефірі. Сам диктант складався близько зі 150 слів і мав назву «Наші пісні». У ньому автор розповів про багатство української пісенної культури, нагадав про численну народну творчість, поширення української музики в усьому світі, і навіть у космосі, а також про двох переможниць Євробачення — Руслану та Джамалу.

Диктант потрібно надіслати на адресу Українського радіо: м. Київ-1, вул. Хрещатик, 26. Перевірятися будуть тільки ті роботи, які відправлять 9 і 10 листопада. Тим, хто написав диктант без помилок, будуть вручені символічні призи.

QHA