БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Ханський палац руйнують найбільш кричущим чином, прикриваючись реконструкцією. Про це заявила кримськотатарська активістка Ельмаз Акімова в інтерв'ю правозахисній організації "Кримська солідарність".

— Я вийшла на одиночний протест проти кричущого вандалізму щодо Ханського палацу, який маскують під словом "реставрація". Ми вже побачили, що розписи пошкоджені, дошки розпиляні, черепиця вивезена і буде змінюватися на заводську, не ручної роботи. Наш пам'ятник архітектури XVI століття руйнують найгіршим чином. Ми не можемо мовчати. Я не змогла, тому вийшла з пікетом, — сказала вона.

За її словами, на плакаті було написано «Руки геть від Ханського палацу», «Вандалізм — злочин».

— Коли я стояла, з машини вибігли жінка й чоловік і накинулися на мене з нецензурною лексикою, сказали, що я не можу стояти тут. За мене заступилися люди, які викликали наряд поліції. Я пишу заяву на цих людей, — зазначила активістка.

QHA повідомляло, що 25 лютого окупанти в Криму затримали 28-річну кримськотатарську активістку Ельмаз Акімову, яка вийшла на одиночний пікет на захист Ханського палацу.

Раніше юрист і правозахисник Рустем Кямілєв подав заяву до Головного слідчого управління СК РФ в окупованому Криму про злочин зі знищення Ханського палацу в Бахчисараї під виглядом реставрації. Кямілєв зазначив, що під час «реставраційних робіт» знищені «елементи культурної спадщини — дерев'яні конструкції покрівлі, балки перекриття, поперечні балки».

Нагадаємо, в Бахчисараї окупанти руйнують Ханський палац. Палац-музей закрили під вигаданим приводом і розташували з усіх боків охорону.

QHA