КИЇВ (QHA) -

Факти порушення прав людини, відчуження власності та інші випадки, які згадуються в оновленому тексті проекту резолюції ООН по Криму, прийнятої вчора на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, розслідуються прокуратурою АРК. Про це заявив 15 листопада прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

Він зазначає, що за фактами, які згадуються в резолюції про стан прав людини у Криму, відкриті кримінальні провадження.

— Порушення прав людини, примусове переселення, незаконне відчуження приватної власності, незаконне встановлення Росією своїх законів на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборона його діяльності, обмеження права на освіту українською і кримськотатарською мовами, заборона діяльності окремих культурних і релігійних установ, правозахисних організацій та засобів масової інформації, незаконні затримання та винесення вироків — за всіма фактами прокуратурою автономії розпочато кримінальні провадження, зазначає він.

Він також заявив, що, незважаючи на неможливість проведення слідчих дій безпосередньо на території півострова, правоохоронні органи збирають докази для подальшої передачі їх в українські та міжнародні судові інстанції.

Нагадаємо, 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. В результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа, 25 країн — проти і 77 утрималися.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що рішення Третього комітету Генеральної асамблеї ООН щодо посилення резолюції про права людини в анексованому Криму є черговим ляпасом Росії, оскільки вміст документа став жорсткішим у порівнянні з попереднім варіантом.

QHA