СТРАСБУРГ (QHA) -

В Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрували скаргу чотирьох кримських татар, оштрафованих у минулому році за їзду з національними прапорами у день траурного заходу в пам'ять про жертви масової депортації кримських татар у 1944 році.

Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександр Попков, який представляє заявників у Страсбурзі.

У скарзі наголошується, що 18 травня в Судаку традиційно проводяться жалобні заходи в пам'ять про депортацію. Однак у минулому 2016 році подане татарами повідомлення було відхилене "адміністрацією міста" у зв'язку з призупиненням діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, який окупанти визнали екстремістською організацією.

18 травня машини Аліма Муслядінова, Аблякіма Аблякімова, Енвера Чавуша і Сейтмамута Сейтумерова, у вікнах яких були виставлені національні кримськотатарські прапори, зупинила поліція. Відносно  кожного були складені протоколи. Представники МВС інкримінували всім чотирьом «рух по проїжджій частині автодороги, при цьому подаючи безперервні звукові сигнали, тим самим проводячи публічний захід з використанням автомобіля без подачі в установленому порядку повідомлення».

Судакський міський суд припинив адміністративні справи про організацію неузгодженого заходу. Представники правоохоронних органів оскаржили це рішення. У результаті апеляції активістів оштрафували на 20 000 руб.

Заявники переконані, що дії російської окупаційної влади порушують їх права на свободу вираження поглядів, свободу зібрань та заборону дискримінації.

Відзначимо, що вони одними з перших підпали під дію поправок, які підвели автопробіги під дію закону про мітинги (зміни набрали чинності в березні 2016 р.).

Нагадаємо, раніше активісти Кримського польового правозахисного центру зібрали дані про усі репресивні дії, за які відповідальна Росія в Криму.

Джерело: Ведомости

QHA