КИЇВ (QHA) -

Представники Меджлісу кримськотатарського народу провели зустріч з депутатами Європарламенту Ганною Фотигою і Петрасом Астравічусом, які зараз перебувають з робочим візитом в Україні.

В рамках зустрічі, в якій взяли участь Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також члени Меджлісу Гаяна Юксель, Риза Шевкієв і Ескендер Барієв, традиційно було розглянуто стан кримських татар в окупованому Росією Криму, а також ряд інших питань, які стосуються загальної ситуації в Україні.

За словами Анни Фотиги, в будь-який її візит в Україну проводиться зустріч з Меджлісом кримських татар, з якими її пов'язує не тільки робочий інтерес, а й особистий.

- Ми тут для того, щоб вивчити ситуацію з безпекою в Україні. Звичайно ж, важливою складовою цієї ситуації є Крим і те, що зараз там відбувається ... Це не тільки прояв моєї емпатії і симпатії до кримських татар. Ми знаємо, поляки і кримські татари мають давні історичні зв'язки. Я навіть скажу, що на моїй виборчій дільниці проживають кримські татари, тому для мене це не байдуже, - сказала вона.

У свою чергу, Петрас Астравічус зазначив, що незважаючи на опір деяких європарламентарів, Парламент більшістю голосів прийняв рішення про продовження санкцій проти Росії, що вказує на розуміння Європою ситуації, яка зараз відбувається в Криму.

Астравічус додав, що тільки таким чином можна адекватно реагувати на російську агресію, яка постійно провокує європейські країни на конфлікт.

Крім того, він поінформував членів Меджлісу, що днями в Брюсселі буде піднято кримськотатарський прапор на честь Дня прапора.

- Це хороша дія. Треба всюди якомога частіше показувати прапор кримських татар і пояснювати, чому це робиться. Ще не всі розуміють біди маленьких народів і меншин, - сказав він.

Рефат Чубаров від імені всіх членів Меджлісу подякував гостям за підтримку і щиру усвідомленість в питанні положення кримських татар.

- Візит цих глибоко обізнаних в становищі кримських татар європарламентарів говорить про те, яке важливе місце відводиться вирішенню проблеми Криму... Ми говорили більше ніж півтори години і обговорили всі питання, які нас турбують, - розповів Рефат Чубаров.

До осені цього року, за словами європарламентарів, Комітетом з прав людини буде підготовлений звіт по всім діям і обговоренням ситуації з утиском кримських татар в Криму, оскільки цю інформацію необхідно документувати для подальшої передачі цього питання в Гаазький суд.

QHA