РІВНЕ (QHA) -

З міста Здолбунів, що на Рівненщині, курсуватиме потяг до Польщі. Зупинятиметься він також у Рівному. Про це повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації. Відповідні домовленості вдалося досягти рівненській обласній владі з Міністерством інфраструктури.

Ще у січні депутати Рівненської міської ради зверталися до керівника «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна, щоб швидкісний потяг «Інтерсіті» зупинявся у Рівному. Мотивували це тим, що Рівне та Люблін є містами-побратимами.

А вже в березні голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко направив лист до міністра Володимира Омеляна з проханням про можливість запуску швидкісного потяга зі сполученням Київ—Рівне—Люблін, або Київ—Рівне—Хелм. 

— Вважаємо розвиток даного напрямку швидкісного залізничного сполучення актуальним та перспективним,  таким, що сприятиме розвитку регіону на шляху до євроінтеграції, — йшлося у зверненні.

Міністерство пішло назустріч ОДА. І вже з 4 серпня почне курсувати потяг «Здолбунів—Хелм», який зупинятиметься у Рівному.

На думку голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, це відкриє не лише нові можливості для українців, але й матиме хороші економічні перспективи для України та Польщі.

Крім того, за його словами, у найближчий час Рівненська обласна влада буде аналізувати можливість розвитку ще одного маршруту – до польського міста Перемишль.

Слід нагадати, що у грудні минулого року «Укрзалізниця» запустила швидкісний потяг зі сполученням Київ—Львів—Перемишль, також нещодавно у міжнародних касах розпочався продаж квитків на потяг «Ковель—Хелм».

Крім того, УЗ  розглядає кілька варіантів продовження курсування поїздів львівського напрямку до сусідніх країн Європейського союзу.

Як повідомляло QHA, «Укрзалізниця» продовжила контракт з Войцехом Балчуном на два роки, незважаючи на те, що невдоволення діяльністю Балчуна як глави УЗ неодноразово висловлював міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

 

ФОТО: dpchas.com.ua

QHA