КИЇВ (QHA) -

Британський оператор Vodafone, який замінив на українському ринку відомий бренд мобільного зв'язку МТС-Україна, відправляє по 50 гривень на рахунки своїх абонентів — жителів населеного пункту Авдіївка, що вже шостий день страждає від ракетних обстрілів проросійських сепаратистів.

Компанія проводить цю акцію, щоб жителі Авдіївки могли зателефонувати своїм близьким, сказали кореспонденту QHA у київському офісі Vodafone.

Оператор зв'язку запевнив, що назад гроші з абонентів не вимагатимуть.

Це подарунок, уточнили у прес-службі.

Раніше український військовослужбовець з позивним «Мартін Брест», який відвідав Авдіївку разом із волонтерами, опублікував на своїй сторінці у Facebook скріншот повідомлення від Vodafone: «Послуга поповнення додаткового рахунку на 50 грн активована».

Обстріли в районі донецького міста Авдіївки ведуться з неділі. Мирне населення страждає по обидва боки лінії фронту. Тисячі жителів залишилися без світла, води і тепла у 20-градусний мороз.

Незалежна експертно-журналістська група Bellingcat точно визначила місця в окупованому Донецьку, звідки бойовики угруповання «ДНР» обстрілювали з «Градів» Авдіївку 31 січня. Бандформування «ДНР» стріляли з реактивних систем залпового вогню з дворів житлових масивів, наражаючи на небезпеку ще й місцеве населення. За даними Bellingcat, терористи випустили 50 ракет з житлових кварталів Донецька.

Незважаючи на обстріли, в Авдіївці функціонує один пункт життєзабезпечення і три стаціонарних пункти обігріву. Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що станом на 7:00 3 лютого до пунктів звернулися понад 8100 осіб.

ФОТО: Reuters

QHA