КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів має намір ввести медико-психологічне оцінювання під час отримання водійських посвідчень. Уряд затвердив план підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року.

Розробкою заходів займуться МВС, Мінінфраструктури та Міністерство охорони здоров'я (МОЗ). Як здійснювати психіатричний огляд кандидатів у водії, в уряді ще вирішують.

Експертиза має визначити, чи не є людина психічно хворою, чи не вживає вона наркотики або алкоголь.

На думку члена комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Оксани Корчак, Україна могла б запозичити іноземний досвід та впровадити тестування.

— У більшості цивілізованих країн використовують саме тести, — сказала Корчак.

Зараз під час проходження майбутнім водієм медичної комісії лікарі перевіряють по базах даних, чи не перебуває він на обліку у психіатра. Втім, цього може бути недостатньо, вважає директор автошколи EasyDrive Анна Кушнарьова. На її думку, майбутні водії мають ретельно перевірятися на психічну адекватність.

Раніше повідомлялося, що нові водійські посвідчення будуть видаватися на 2 роки.

Відзначається, що водій має право обміняти посвідчення на постійне, якщо протягом двох років з моменту його отримання у нього не буде трьох або більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

QHA