АЛУШТА (QHA) -

Призначений Кремлем «голова» Криму Сергій Аксьонов вважає, що заяви про переслідування кримських татар у Криму надумані та не підтверджені реальними фактами. Про це він заявив на медіафорумі в Алушті, передає пропагандистське інформагентство «РІА Крим».

Аксьонов стверджує, що в так званих «органах влади» кримські татари нібито мають своїх представників:

— Усі громадяни РФ, які проживають в Криму, мають рівні права. Кримські татари не утискаються. Організовано системно хадж, будується соборна мечеть, у виконавчих органах влади є представники не тільки кримських татар, а й багатьох національностей Криму.

На думку головного колаборанта Криму, «більшість кримських татар підтримують возз'єднання Криму з Росією». Відзначимо, що головний представницький орган кримськотатарського народу Меджліс не визнає незаконну окупацію українського Криму Росією і бореться з нею на міжнародній арені.

Також Аксьонов вважає, що в Криму немає людей, які піддаються незаконним переслідуванням:

Тема абсолютно надумана, жодних утисків немає. А коли ставиш питання про конкретних людей, хто піддається незаконним переслідуванням, то з'ясовується, що таких людей і фактів немає.

Ще одна російська чиновниця, відома своїми мракобісними заявами, представниця МЗС РФ Марія Захарова також висловилася на тему переслідування кримських татар. За її словами, докази таких переслідувань є тільки в соціальних мережах.

— Що стосується використання інформації з соцмереж це зараз, вибачте, такий тренд. Адже це парадокс коли ми зустрічаємося з американськими партнерами, які нас звинувачують у порушенні свобод в Криму від введення танків до меджлісу, ми просимо привести факти, нам відповідають все є в соціальних мережах. Тобто живих людей не пускають ні журналістів, ні громадські організації, загрожують їм санкціями, аж до звільнення, і при цьому наводять інформацію з соцмереж це ж парадокс.

Нагадаємо, що з моменту окупації Криму Росія почала масові переслідування кримських татар: членів Меджлісу, активістів, журналістів, правозахисників, а також людей інших національностей, які не визнали анексію півострова.

З весни 2014 року в Криму регулярно відбуваються обшуки, затримання й арешти кримських татар.

Як повідомляло QHA, 7 червня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд почав розгляд справи одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова.

ФОТО: інтернет

QHA