СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольна Кремлю влада Сімферополя не дозволила кримським активістам провести 19 травня пікет проти політичних та релігійних переслідувань на окупованому півострові. Про це у Facebook повідомив один з організаторів забороненого пікету, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

— Адміністрація міста Сімферополя пропонує вам подати повідомлення про проведення публічного заходу згідно з вимогами чинного законодавства, після чого повернеться до питання узгодження його проведення, йдеться у відповіді окупантів, опублікованій Джелялом.

Заступник голови Меджлісу стверджує, що «відмова позбавлена будь-якого сенсу», адже всі формальності були суворо дотримані.

Нагадаємо, після анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу. На міжнародних майданчиках правозахисники регулярно повідомляють про факти порушень прав людини на півострові. «Візитною карткою» боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами стала так звана справа «Хізб ут-Тахрір».

Під приводом перевірки обгрунтованості підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні дії боротьбою з екстремізмом, російські силовики вриваються в будинки, проводять масові незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

 

QHA