КИЇВ (QHA) -

Інститут масової інформації в рамках щорічного дослідження «Барометр свободи слова» опублікував звіт про порушення свободи слова на території України та її окупованих територіях.

В анексованому Росією Криму в 2016 році зафіксований 31 випадок порушення свободи слова, і це не набагато менше, ніж у минулому році (43 випадки). На півострові на ЗМІ та журналістів, як і в минулому році, тиснули російські спецслужби, Роскомнадзор, окупаційна кримська влада. Так, ФСБ пред'явили кримському журналісту Миколі Семені звинувачення в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу Росії «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Сам Семена на допиті ФСБ зазначив, що вважає «розмову про приналежність Криму Росії дискусійною» і в своїй журналістській статті «реалізував право на вираження своєї думки».

На неокупованій території України було зафіксовано 262 випадки порушень свободи слова (станом на 27 грудня), що майже на 15% менше, ніж у минулому році (у 2015 році ІМІ зафіксував 310 порушень свободи слова в Україні, у 2014 році — 995 випадків).

Категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень, стало перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На другому місці за кількістю випадків йдуть погрози і залякування журналістів. До трійки лідерів також увійшли побиття і напади на журналістів та обмеження доступу до публічної інформації.

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей ІМІ вдалося зафіксувати 12 випадків порушень свободи слова, з огляду на обмежений доступ до цієї території. Зокрема, це блокування мовлення українських телеканалів і сайтів.

ФОТО: інтернет

QHA