АНКАРА (QHA) -

Кримськотатарським платформам і організаціям по всьому світу рекомендують організовувати в своїх містах і селах акцію «Стратегія-18». Про це кореспонденту QHA заявив генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр.

Дана рекомендація була прийнята на десятому засіданні виконавчого комітету ВККТ 28 жовтня. Акція на підтримку кримськотатарського народу «Стратегія-18» почалася в Москві та Санкт-Петербурзі на честь Депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Тепер же вона проводиться 18 числа кожного місяця, щоб нагадувати про триваючі російські репресії в тимчасово окупованому Криму. Щоб популяризувати її, Баяр запрошує приєднатися до неї співвітчизників по всьому світу.

— Активісти (у Росії, — ред.) виходять на вулиці та площі з плакатами «Росія, прибери руки від Криму», «Де Ервін?», «Росія, звільни бранців», «Покінчіть з репресіями в Криму». ВККТ рекомендує усім кримськотатарським організаціям підтримати цю акцію по всьому світу. Ми закликаємо виходити в містах і навіть селах, де проживають кримські татари, 18 числа кожного місяця принаймні на 18 хвилин з подібними плакатами. Ми запрошуємо всі наші організації підтримати розпочату в Москві та Санкт-Петербурзі акцію, — заявив генеральний секретар.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині — у Криму, і кримськотатарські діаспори в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (у Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, з шостого по дев'яте — у Києві.

QHA