АНКАРА (QHA) -

У зв'язку з останніми затриманнями адвокатів Еміля Курбедінова і Миколи Полозова, які захищають в суді права заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, від імені Всесвітнього Конгресу кримських татар ситуацію прокоментував Генеральний секретар ВККТ Намик Кемаль Баяр.

Вчорашнє затримання Миколи Полоза і сьогоднішнє — Еміля Курбедінова з проведенням обшуку в його офісі та квартирі стали ще одним доказом того, що юридичного поняття захисту в Криму більше немає:

— Поняття захисту, яке є найсвятішим з таких трьох основних понять юриспруденції, як винесення, захист і вирок, у Криму більше немає і, можливо, його більше не буде на півострові після того, що сталося.

Окупаційна влада Криму, затримавши наших адвокатів, які захищають права кримських татар, залякує і відкрито загрожує іншим юристам та адвокатам. Таким чином, окупанти перешкоджають захисту тих, хто виступає проти так званої влади Криму. Вони намагаються зробити так, щоб опірні окупації люди, проти яких відкривають справи, не могли знайти собі відважних адвокатів. Людей позбавляють їх права на захист.

Затримання Миколи Полозова і Еміля Курбедінова явно суперечать 6, 7, 8, 9, 10 і 11-й статтям Загальної декларації прав людини. Також була різко порушена стаття 6 Європейської Конвенції з прав людини, яка регулює право на справедливий судовий розгляд. Російська Федерація вкотре порушила ті документи, які сама підписала раніше. Всі ці затримання довели, що в окупованому Криму немає більше принципів імунітету і недоторканності адвокатів. Крим руками окупантів перетворився у праве пекло.

Як повідомляло QHA, вчора, 25 січня, російський адвокат Микола Полозов у Сімферополі був незаконно затриманий для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова.

Сьогодні вранці, 26 січня, ФСБ почали обшуки у Бахчисараї. Співробітники ФСБ відвезли кримськотатарського активіста Сейрана Салієва, пізніше стало відомо про обшук в офісі кримських адвокатів Еміля Курбедінова і Едема Семедляєва. Адвокат Еміль Курбедінов затриманий, він звинувачується у розповсюдженні екстремістських матеріалів.

ФОТО: інтернет

QHA