КИЇВ (QHA) -

У рамках всесвітньої кампанії «Де Ервін?», присвяченої зниклим, убитим і заарештованим в окупованому Криму кримським татарам, виконавчим комітетом ВККТ готується звернення до ООН, Ради Європи, Європейського парламенту й ОБСЄ, передає кореспондент QHA.

Звернення передбачає збір понад мільйона підписів.

— Насильницькі зникнення і вбивства молодих кримських татар, численні напади й обшуки в будинках, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і судове переслідування його членів і цивільних активістів, невмотивовані масові затримання мусульман, заборона незалежних кримськотатарських ЗМІ свідома політика етноциду кримськотатарського народу, яка здійснюється з боку державних органів Російської Федерації з початку військового вторгнення і тимчасової окупації Криму, говориться в заяві.

Таким чином, кримські татари закликають міжнародні інституції сприяти повному звільненню Криму, виведенню російських військ з півострова, створити Міжнародний трибунал за злочини, вчинені Російською Федерацією проти України і її громадян, зокрема кримських татар, а також виступити міжнародними гарантами захисту, збереження і розвитку кримськотатарського народу.

Віце-президент Всесвітній конгресу кримських татар Ленур Іслямов закликав до відкритості кампанії, яка повинна бути заснована на онлайн-петиції.

Як повідомляло раніше QHA, в столиці України 29 квітня проходить восьме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, на якому обговорюють становище кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар  структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також у діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Перше засідання Всесвітнього конгресу кримських татар пройшло 9 травня 2009 року в Сімферополі/Акмесджиті, в ньому взяли участь 420 делегатів з 13 країн. Головою зборів було обрано Рефата Чубарова.

Друге засідання, на якому були присутні члени 180 громадських організацій кримських татар з 12 країн, уповноважені представники урядових кіл, громадських організацій і ЗМІ, відбулося 1-2 серпня 2015 року в Анкарі. На ньому було ухвалене рішення про створення Міжнародної громадської організації «Всесвітній конгрес кримських татар» з метою сприяння на міжнародній арені національним органам самоврядування кримськотатарського народу. Головою ВККТ був знову обраний Рефат Чубаров. Також були переобрані члени виконавчого комітету конгресу, до якого увійшов 21 представник, і члени ревізійної комісії.

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте засідання  у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, шосте  в Києві 4-5 листопада 2016 року.

QHA