КИЇВ (QHA) -

Дозвіл суду на обшук у будинку українського активіста Володимира Балуха був виписаний за місяць до проведення обшуку. Про це на прес-конференції «Острів Крим: репортажі із залу суду» розповів російський журналіст Антон Наумлюк, передає кореспондент QHA.

— За матеріалами справи, суддя, який виписав дозвіл на обшук, знав, де шукати і що шукати. Там фактично зазначено, що на горищі у Балуха повинні знайти те-то і те-то. Даний дозвіл був виписаний за місяць до самого обшуку, — зазначив він.

Наумлюк розповів, що адвокат українського активіста питав у судді, чому він наражав на небезпеку Балуха, якщо знав за місяць, що на горищі його будинку лежить вибухівка, а силовики ніяк не реагували на це.

За словами журналіста, при зустрічі з українцем у суді той сказав, що буде продовжувати наполягати на своєму, тому, вважає Наумлюк, «швидше за все, його не захочуть відпустити».

Як повідомляло раніше QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Вчора, 2 березня, суддя Роздольненського районного суду Марія Бедрицька продовжила українському активісту Володимиру Балуху запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 червня поточного року.

Нагадаємо, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком у 2013 році. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом стала підозра в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

ФОТО: інтернет

QHA