КИЇВ (QHA) -

Засуджений в анексованому Криму громадянин України Євген Давидов оголосив голодування на знак протесту проти незаконного переміщення його до Росії.

Про це інформує Центр інформації про права людини з посиланням на експерта Регіонального центру з прав людини, адвоката Романа Мартинівського.

Як повідомляє правозахисник, на даний час Давидов відбуває покарання у виправній колонії №9 в місті Шахти Ростовської області РФ. Голодуванням він протестує проти того, що Росія не виконує резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 12 жовтня 2016 року про передачу ув'язнених з Криму на підконтрольну Україні територію для подальшого відбування покарання.

За словами дружини засудженого Римми Давидової, «Ялтинський міський суд» переглянув справу її чоловіка і засудив його до 15 років ув'язнення. Вона розповіла, що з моменту етапування рідним Давидова не вдається домогтися того, щоб він продовжив відбувати покарання в Україні.

— Ми написали Уповноваженому Верховної Ради з прав людини. Там відповіли, щоб ми звернулися до Міністерства юстиції України. А Мін'юст каже, щоб звернулися до Генеральної прокуратури. Російські органи так само перенаправляють... Російська Генпрокуратура просить звертатися до російського омбудсмена, а там натякають, що колись вирішимо ваше питання.

Вона також повідомила, що її чоловік не зміг конфіденційно поспілкуватися з українським консулом.

— Консул прийшов з працівниками колонії. А хіба розкажеш про проблеми при цих працівниках? Але він не розуміє, чи дійсно це був український консул. Він не представився. Сказав, що я з посольства України, і вам цього достатньо.

Давидова була на побаченні з чоловіком у п'ятницю, 28 липня. Тоді чоловік попросив її передати в офіс українського омбудсмена і Міністерство юстиції України, що він не припинить голодування доти, доки не дізнається від українських чиновників та їхніх російських колег хоча б приблизної дати свого повернення в Україну.

Крім іншого, за словами Давидової, її чоловікові не надають належну медичну допомогу.

— У нього проблеми з підшлунковою, зубами. Йому потрібна операція на переніссі, оскільки ніс не дихає. Коли він звертається до адміністрації колонії, приходить лікар і каже: «Є дві таблетки. Вам яку анальгін або парацетамол»?

Римма Давидова вважає, що її чоловікові відмовляють у допомозі через те, що він не є громадянином Росії: Давидов відмовився від російського громадянства, коли йому його пропонували.

Крім цього, жінка зазначила, що через етапування її чоловіка в Росію в липні 2015 року змушена проживати в Ростовській області, щоб підтримувати його.

— Зарплату отримав віддаєш певну суму за патент на роботу, за квартиру, залишаються кошти на їжу і все. А в Росію російські прикордонники не пропустять овочі або інші домашні продукти. Минулого разу я везла тушонку, мене змусили повернутися на територію України і все там залишити. Раз на три місяці можна передати 20 кг продуктів. Але 20 кг це нічого.

За словами адвоката Мартинівського, Давидов далеко не перший переміщений на територію Росії засуджений громадянин України, який оголосив голодування на знак протесту проти систематичних порушень прав людини з боку російських пенітенціарних органів і зневажливого ставлення до в'язнів адміністрації виправних установ.

Нагадаємо, виходець з Макіївки Євген Давидов 2012 року був засуджений Апеляційний судом Криму до довічного ув'язнення. 2013 року Вищий спеціалізований суд України скасував цей вирок і відправив справу назад до Криму на дорозслідування. Однак українське правосуддя так і не встигло винести Давидову остаточний вердикт. У березні 2014 року, вже після окупації Криму, його справу передали до Ялтинського районного суду, який ім'ям Росії засудив його до 15 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA