КИЇВ (QHA) -

Вірус-вимагач Petya, який сьогодні заразив комп'ютери десятків українських компаній, поширюється по всьому світу. Про це заявив керівник міжнародної дослідницької команди «Лабораторія Касперського» Костін Райю в своєму мікроблозі у Twitter.

— Вірус Petya з контактною адресою wowsmith123456@posteo.net поширюється по всьому світу, величезна кількість країн зачеплена,  повідомив він.

За інформацією BleepingComputer, жертвами шкідливого ПО стали компанії в таких країнах, як Великобританія, Індія, Нідерланди, Іспанія та Данія.

Кілька європейських компаній уже підтвердили кібератаки на свої комп'ютери. Серед них британська рекламна фірма WPP, голландська транспортна компанія APM, датська компанія A.P. Moller-Maersk, а також одна з міжнародних компаній у Норвегії. Крім того, атакам піддалися сервери представництв міжнародних компаній Mondelēz International і DLA Piper в Іспанії, їхні комп'ютерні системи повністю виведені з ладу.

За допомогою шкідливого ПО хакери вимагали з кожного комп'ютера $ 300. На даний момент шахраям заплатили близько $ 2900.

Нагадаємо, сьогодні приблизно опівдні розпочалася масштабна хакерська атака на великі українські компанії, серед яких «Київенерго», «Ощадбанк», «Нова пошта» і «Укртелеком». Всього жертвами шахраїв стали десятки установ не тільки у Києві, а й по всій Україні.

ФОТО: інтернет

QHA