СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, який отримав два роки колонії-поселення від окупаційного суду Криму, не зупинить кримськотатарський національний рух.

Таку думку в коментарі Радіо Hayat висловив ветеран кримськотатарського національного руху Абдулла Куртсеіт.

— Якщо російська влада хоче зупинити наш національний рух, то вони дуже помиляються. Вони думають, якщо закриють рот Ільмі Умерову, Ахтему Чийгозу та іншим, то кримські татари заспокоються і будуть жити за нав'язаними принципами, — сказав він.

Абдулла Куртсеіт зазначив, що, швидше за все, Ільмі-аг'а вивезуть на материкову частину Росії та зроблять все, щоб родичі та адвокати не змогли зустрітися з ним.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезуть Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб ускладнити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму стосовно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і неправильно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

ФОТО: Радіо Свобода

QHA