ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

Під час оголошення вироку кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову, поблизу будівлі "суду" у Феодосії зібралося чимало кримських татар, які прийшли підтримати свого співвітчизника, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Серед них адвокат Заїр Смедля, громадський активіст Сервер Караметов і багато інших.

Після оголошення вироку Кадиров повідомив, що вирок був очікуваним.

— Російське правосуддя завжди було залежне від спецслужб, і тому доказ сьогоднішній вирок. Вони шаблонно шиють кримінальні справи не тільки мені, а й іншим політв'язням, — повідомив він і зачитав свій вирок.

Нагадаємо, "суд" окупантів в Криму оголосив вирок Кадирову, якого засудив до 2 років умовно, і заборонив на два роки вести громадську діяльність, у тому числі, в соціальних мережах.

Відзначимо, Кадирова звинувачували у порушенні ч.2 ст.280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости у соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією обвинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеної працівниками ФСБ, які доводять, що у коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року в будинку Кадирова провели обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA